ERDEM BAYAZIT KÜTÜPHANESİ

Kütüphanemizde Genel Türlerde 6 Bin kitap mevcuttur. Toplamda 57 Kişilik Kapasitesiye Sahip Olan Kütüphanemiz ;

  • Bilgisayar Sayısı      :   20
  • İkram Alanı                :  10
  • Derslik                       :  3 Adet  ( 14’er Kişilik Toplamda 42 Kişi Kapasiteli )
  • Konferans Salonu   :  100 Kişi Kapasiteli

Ayrıca Kütüphanemizde Akıllı Kütüphane Sistemi Mevcut Olup Katalog Tarama Cihazı Üzerinden Vatandaşlar Aradıkları Kitabı Rahatlıkla Bulabileceklerdir.

 

Kütüphanemizde Randevu Sistemi Uygulanacaktır.

 

ADRES : Haraççı Mah. Haraççı - Hadımköy Yolu Cad. No:24 Arnavutköy / İSTANBUL    

 

DETAYLI İLETİŞİM BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Erdem BAYAZIT

 

1939’da Maraş’ta doğan sanatçı, ilkokul ve lise öğrenimini doğduğu yerde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimine 1959 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başlamış; ancak geçim sıkıntısı yüzünden 1961’de öğrenimini devam mecburiyeti olmayan Ankara Hukuk Fakültesine naklederek askere gitmiştir. Askerlik dönüşü ise fakülte değiştirerek yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi DTCF Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. Edebiyat öğretmenliği kütüphane müdürlüğü, genel sekreter, başkan yardımcılığı gibi görevlerde bulunan sanatçı aynı zamanda milletvekili seçilerek meclise de girmiştir. Çeşitli dergilerin yönetimini de üstlenen Erdem Bayazıt, 5 Temmuz 2008 tarihinde İstanbul’da vefat etmiştir.

 

Şiirleri Açı (K.Maraş), Çıkış (Ankara) , Yeni İstiklâl, Büyük Doğu, Diriliş ,Edebiyat,Mavera ve Yedi İklim dergilerinde yayınlanmıştır.Aldığı Ödüller ; Risaleler; Türkiye Yazarlar Birliği 1988 Şiir Ödülü. İpek Yolundan Afganistan’a ; TYB 1983 Gazetecilik Ödülü Almıştır.

5 4 3 2 1