ERDEM BAYAZIT KÜTÜPHANESİ

Kütüphanemizde genel türlerde toplam 6,000 kitap bulunmaktadır. Toplamda 46 kişilik kapasitesiyle hizmet veren kütüphanemiz, farklı alanlarda çeşitli imkanlar sunmaktadır:

  • Kıraathane Bölümü: 10 Kişilik
  • Derslik: 3 adet (Her biri 14 kişilik, toplamda 42 kişi kapasiteli)
  • Konferans Salonu: 100 Kişi Kapasiteli
  • Sessiz Alan: 36 Kişilik

Ayrıca, kütüphanemizde Akıllı Kütüphane Sistemi bulunmaktadır. Vatandaşlar, katalog tarama cihazı üzerinden aradıkları kitapları kolaylıkla bulabilirler.

Kütüphanemizde randevu sistemi uygulanacaktır, bu sayede ziyaretçilerimiz daha düzenli bir şekilde kütüphane hizmetlerinden faydalanabileceklerdir.

ADRES : Haraççı Mah. Haraççı - Hadımköy Yolu Cad. No:24 Arnavutköy / İSTANBUL    

DETAYLI İLETİŞİM BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Erdem BAYAZIT

1939’da Maraş’ta doğan sanatçı, ilkokul ve lise öğrenimini doğduğu yerde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimine 1959 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başlamış; ancak geçim sıkıntısı yüzünden 1961’de öğrenimini devam mecburiyeti olmayan Ankara Hukuk Fakültesine naklederek askere gitmiştir. Askerlik dönüşü ise fakülte değiştirerek yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi DTCF Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. Edebiyat öğretmenliği kütüphane müdürlüğü, genel sekreter, başkan yardımcılığı gibi görevlerde bulunan sanatçı aynı zamanda milletvekili seçilerek meclise de girmiştir. Çeşitli dergilerin yönetimini de üstlenen Erdem Bayazıt, 5 Temmuz 2008 tarihinde İstanbul’da vefat etmiştir.

Şiirleri Açı (K.Maraş), Çıkış (Ankara) , Yeni İstiklâl, Büyük Doğu, Diriliş ,Edebiyat,Mavera ve Yedi İklim dergilerinde yayınlanmıştır.Aldığı Ödüller ; Risaleler; Türkiye Yazarlar Birliği 1988 Şiir Ödülü. İpek Yolundan Afganistan’a ; TYB 1983 Gazetecilik Ödülü Almıştır.

5 4 3 2 1