DR. SADIK AHMET KÜTÜPHANESİ

Kitap Adeti: 6.200 adet kitap bulunmaktadır.

Koleksiyon İçeriği: Kütüphanemizde bulunan kitaplar konuları itibariyle; Din, Felsefe, Toplum Bilimleri, Yabancı ve Türk Edebiyatı, Tarih-Coğrafya ve Eğitim  gibi bölümlerden oluşmaktadır.

Akıllı Kütüphane Sistemi: Kütüphanemizde bulunan tüm kitaplar çipli ve barkotlu sistem ile kontrol edilmektedir. İnternet uyumluluğu olan kitap koleksiyonumuz www.arnavutkoymilletkiraathanesi.com üzerinden ulaşılabilir ve sorgulanabilir durumdadır. Kullanıcılarımız kütüphanemize gelmeden internet üzerinden kitaplarımızın rafta olup olmadığını sorgulayabilir.

  • Sessiz alan kapasitesi: 22 kişilik
  • Kıraathane bölümü kapasitesi: 32 kişilik
  • Bilgisayarlı çalışma alanı: 3 kişilik
  • Toplam Kapasite: 57 kişilik

ADRES : Durusu Mah.Terkos-Karaburun Cad. No:60 Durusu/Arnavutköy/İstanbul

DETAYLI İLETİŞİM BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Dr. Sadık Ahmet’in Hayatı

7 Ocak 1947 tarihinde Yunanistan'ın Gümülcine şehrinin Sirkeli köyünde doğdu. Celal Bayar Lisesi'nde tahsil gördü. 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdi. Daha sonra Selanik Üniversitesi'ne geçerek öğrenimini burada sürdürdü. 1974 senesinde de fakülteden hekim olarak mezun oldu.

Askerlik vazifesinin ardından da 1978'de Batı Trakya'ya dönerek cerrahlık ihtisasına başladı. Bu dönemde Batı Trakya Türkleri'nin toplumsal sorunlarıyla ilgilenmeye başlayan Ahmet, konuyu uluslararası kamuoyuna duyurmayı amaçlayarak bir imza kampanyası başlattı. Bunun yanında Türk sorununu açıklayan bildiriler dağıttı.

8 Ağustos 1986 tarihinde de tutuklanarak 30 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tahliyesinin ardından da 18 Haziran 1989 genel seçimlerinde milletvekili adayı oldu ve seçimleri kazandı. Ancak milletvekilliği kısa bir süre sonra iptal edildi.

26 Ocak 1990 tarihinde gerçekleşen bir konuşması sırasında "Türk" sıfatını kullanmasından dolayı da yeniden tutuklandı. Selanik Dudullu Hapishanesi'nde 2 ay geçirdikten sonra da cezasının geri kalanı paraya çevrilerek serbest bırakıldı.

13 Eylül 1991'de de Batı Trakya Türklerini temsil eden Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi'ni kurarak genel başkanlığı vazifesini üstlendi. Sadık Ahmet, 24 Temmuz 1995 günü şüpheli bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

 

 

4 3 2 1